Tour Tempo Golf Total Game
0.0SportBijgewerkt 17 oktober 2026

Screenshots









Analyse door Mobexer
Een golfslag kan er technisch verzorgd uitzien en toch wisselvallig aanvoelen. Ik vind het daarom nuttig dat Tour Tempo Golf Total Game de aandacht naar timing verlegt: niet nog een aansporing om harder te slaan, maar een hoorbaar ritme om tijdens het oefenen te volgen. Dat maakt deze sportapp vooral interessant voor golfers die merken dat hun swingtempo per slag verandert en daar gericht aan willen werken.
De app is ontwikkeld door Tour Tempo en kost € 27,99. Dat is een serieuze aanschaf voor een trainingshulpmiddel, dus ik zou vooraf bedenken hoe vaak je het werkelijk gaat gebruiken. De app is PEGI 3 en de huidige versie is 4.3.9; voor Android is minimaal versie 7.0 nodig. Met meer dan duizend installaties is het bovendien een specialistische keuze, geen algemene golftracker die iedereen vanzelfsprekend nodig heeft.
Begin met een bruikbare nulmeting
Ik zou niet meteen proberen mijn hele swing te veranderen. Begin met een paar slagen zoals je die normaal oefent en let op wat er gebeurt wanneer je het geluid volgt: voelt de overgang soepel, of ga je juist haasten om de piepjes bij te houden? Dat verschil vertelt je of het gekozen ritme op dit moment een nuttig oefenanker is. Het is geen oordeel over je techniek en ook geen garantie dat je bal beter eindigt; het geeft je een concreet aandachtspunt dat je kunt herhalen.
De audiocues zijn vooral praktisch wanneer je niet tegelijk naar een scherm wilt kijken. Op de oefenbaan kun je je aandacht bij je voorbereiding en beweging houden, terwijl het geluid de timing aangeeft. Ik zou de eerste sessies kort houden en tussen reeksen even zonder cues slaan. Zo merk je of je de cadans begint te voelen, in plaats van alleen op het volgende signaal te reageren.
Een ritme trainen dat ook buiten de app bruikbaar voelt
Wat deze app onderscheidt, is het concept van "tempo". In plaats van alleen te focussen op kracht en precisie, richt de app zich op het vinden van dat perfecte ritme in je swing. Er zijn verschillende tempo's waar je mee kunt experimenteren, en dat maakt het echt leuk om te zien welke het beste bij jou past.
Hoe werkt het?
De app is ontworpen om je te helpen het optimale tempo voor je swing te vinden door middel van audiobegeleiding. Je krijgt een reeks "beeps" die je moet volgen tijdens je swing. Het idee is om consistent te blijven met deze audiocues, zodat je een vloeiende en efficiënte swing ontwikkelt.
Je kunt kiezen uit verschillende tempo's, van beginners tot pro-niveau. Ik begon met een van de basisinstellingen en merkte al snel dat mijn swing veel consistenter werd. Het is als een metronoom voor je golfspel, en het werkt verrassend goed!
Vers van de redactie

Bijbel + Audio na een systeemupdate: vertrouwen zit in blijven luisteren

Waarom Facebook Lite De Verassende Held Van Sociale Media Is

KineMaster: De Smartphone Studio die Videobewerking Hervormt

Waarom Whiteout Survival Je Blijft Boeien

Microsoft Excel: De Onmisbare Reus in Mobiele Productiviteit

Waarom Weer & Radar met buienradar Uitblinkt Onder Weer-Apps
Instellingen kiezen zonder achter cijfers aan te lopen
De keuze tussen tempo's vraagt om wat zelfbeheersing. Een sneller ritme kan aantrekkelijk lijken als je naar een vloeiende, krachtige swing streeft, maar als je daardoor je aanloop of overgang forceert, train je vooral spanning. Ik zou beginnen met de instelling waarbij de beweging beheerst blijft en pas iets anders proberen wanneer je die cadans meerdere slagen achter elkaar kunt volgen. Het doel is niet om de snelste optie te halen; het is om een ritme te vinden dat je onder normale oefenomstandigheden kunt herhalen.
Een nuttige werkwijze is om telkens maar één ding te veranderen. Houd je clubkeuze en oefenroutine ongeveer gelijk, wissel vervolgens van tempo en merk op of je balans en contact hetzelfde blijven. Als meerdere onderdelen tegelijk veranderen, wordt het lastig te begrijpen wat de audiobegeleiding eigenlijk voor je doet. De app kan het ritme hoorbaar maken, maar het blijft aan jou om te beoordelen of de beweging ontspannen en controleerbaar voelt.
Sneller oefenen met een vaste routine
Voor een drukke oefensessie werkt een eenvoudige volgorde beter dan eindeloos instellingen uitproberen: kies vooraf een tempo, sla een korte reeks met de cues en herhaal daarna een paar slagen zonder geluid. Gebruik die stille slagen als controle. Blijft je timing ongeveer gelijk, dan begin je het ritme mogelijk zelf mee te nemen; valt het uiteen, dan kun je de cues opnieuw gebruiken zonder de hele sessie om te gooien. Zo maak je van de app een hulpmiddel in je routine in plaats van een scherm waar je voortdurend mee bezig bent.
In een alledaagse situatie kan dat betekenen dat je na je werk op de oefenbaan geen uitgebreide analyse probeert te doen. Je kiest één ritme, geeft jezelf tijd om aan het geluid te wennen en sluit af met slagen waarbij je alleen aan dezelfde cadans denkt. Voor iemand die vaak haastig oefent, is die begrenzing een voordeel: je komt met één helder aandachtspunt naar huis in plaats van met een lijst technische gedachten.
Waar de aanpak sterk is — en waar niet
De kracht van audiocues is ook hun beperking. Ze richten je aandacht op timing, niet automatisch op grip, houding, uitlijning, clubkeuze of de uitkomst van de slag. Een ritmische beweging kan nog steeds technisch onhandig zijn. Als je pijn voelt, structurele problemen met contact hebt of niet weet welke basisbeweging je moet oefenen, is persoonlijk advies van een golfprofessional waarschijnlijk nuttiger dan alleen een metronoomachtige begeleiding.
Daarom zou ik deze app niet behandelen als vervanging voor lessen, videoregistratie of een complete analyse van je spel. Die alternatieven beantwoorden andere vragen: een instructeur kan je beweging bekijken en corrigeren, terwijl een video je helpt terug te zien wat je werkelijk doet. De audiocues zijn juist aantrekkelijk wanneer je al een oefenpunt hebt en dat in herhaalbare slagen wilt verwerken. Ze vullen zo’n aanpak aan, maar lossen niet elk golfprobleem op.
Ook voor golfers die liever volledig op gevoel spelen, kan het geluid aanvankelijk storend zijn. Als je merkt dat je naar de piepjes toe beweegt in plaats van vrij te slaan, neem dan pauze of gebruik de app alleen voor een afgebakend oefenblok. Niet iedere speler heeft baat bij hoorbare sturing tijdens elke slag. Een goed hulpmiddel moet je aandacht scherper maken, niet je hele spel afhankelijk maken van een signaal.
Extra functies en verwachtingen
Naast de tempo-oefeningen biedt de app ook een scala aan andere functies. Er zijn videolessen van professionele golfinstructeurs die je stap voor stap door de basis en geavanceerde technieken leiden. Je krijgt ook toegang tot een community waar je ervaringen kunt delen en tips kunt krijgen van andere gebruikers.
Een van mijn favoriete onderdelen is de mogelijkheid om je eigen swing op te nemen en te analyseren. Het is ongelooflijk nuttig om je eigen swing te bekijken en te vergelijken met de audiocues. Hierdoor kun je precies zien waar je verbeteringen kunt aanbrengen.
Voor wie de app vooral vanwege die extra’s overweegt, is het verstandig de verwachtingen concreet te houden: lessen en contact met andere golfers kunnen een trainingsroutine aanvullen, maar een communitytip is niet hetzelfde als persoonlijke feedback. Een opname kan je helpen een verschil tussen gevoel en beeld op te merken, maar kijk er met een gerichte vraag naar. Bijvoorbeeld: blijft mijn beweging in balans wanneer ik het ritme volg? Zonder zo’n vraag is terugkijken al snel een herhaling van de sessie in plaats van een bruikbare analyse.
De handigste combinatie is wat mij betreft bescheiden: gebruik de audio om een ritme te oefenen en zet video alleen in wanneer je iets specifieks wilt controleren. Probeer niet tegelijk elk detail van je houding, tempo en resultaat te beoordelen. Dat maakt de oefening onnodig ingewikkeld en haalt de aandacht weg van precies datgene waarin deze app zich onderscheidt.
Voor wie de prijs en aanpak kloppen
Deze aankoop past het best bij een golfer die regelmatig oefent, graag met een duidelijk ritme werkt en bereid is om dezelfde beweging in meerdere sessies te herhalen. Als je al weet dat je in de overgang vaak versnelt, kan de hoorbare begeleiding een laagdrempelige manier zijn om dat patroon bewust te onderzoeken. De app is minder logisch voor iemand die maar af en toe golft, vooral score en baaninformatie zoekt, of een hulpmiddel verwacht dat automatisch elke fout in de swing aanwijst.
Vergeleken met een gewone metronoom is de golfgerichte insteek relevant omdat je de signalen aan je swingroutine koppelt in plaats van aan een willekeurige oefening. Vergeleken met een algemene golfapp is dit juist smaller: het zwaartepunt ligt bij tempo, niet bij een breed overzicht van je rondes. En waar een les met een instructeur persoonlijke correctie kan bieden, vraagt deze app meer eigen observatie. Welke optie beter is, hangt dus af van je vraag: ritme herhalen, je hele spel volgen of feedback op techniek krijgen zijn verschillende behoeften.
Een paar persoonlijke gedachten
Wat ik echt waardeer aan de Tour Tempo Golf Total Game, is hoe het zich richt op een vaak over het hoofd gezien aspect van golf: tempo. Het is gemakkelijk om verstrikt te raken in technieken en kracht, maar soms is het de eenvoud van het juiste ritme die het verschil maakt.
De audiobegeleiding is geweldig voor focus en consistentie, en ik heb gemerkt dat ik minder fouten maak tijdens mijn swings. Natuurlijk vereist het enige gewenning, vooral als je gewend bent om op een bepaalde manier te spelen. Maar als je bereid bent om de tijd te nemen om te leren en te oefenen, zul je absoluut de vruchten plukken.
Mijn belangrijkste kanttekening is dat een prettige oefensessie niet meteen bewijst dat je swing onder alle omstandigheden stabiel is. Op de baan heb je andere afleidingen en beslissingen dan op een oefenplek. Ik zou het ritme daarom eerst oefenen zonder druk om een score te halen, en daarna bewust nagaan of je het ook zonder geluid kunt oproepen. Dat maakt de training eerlijker: je beoordeelt niet alleen of je de piepjes kunt volgen, maar ook of de gewoonte bruikbaar blijft wanneer de app niet centraal staat.
Mijn oordeel over de training op lange termijn
De Tour Tempo Golf Total Game is zeker de moeite waard voor iedereen die zijn golfspel wil verbeteren. Het biedt een frisse kijk op training en kan je helpen de consistentie te bereiken waar je altijd al naar op zoek was. Of je nu een beginner bent of een ervaren golfer, deze app heeft iets te bieden voor iedereen.
Als je klaar bent om je tempo te verbeteren en een vloeiendere swing te ontwikkelen, dan is deze app precies wat je nodig hebt. Dus waar wacht je nog op? Download het en begin vandaag nog met het verbeteren van je golfspel!
Ik zou die aanbeveling wel koppelen aan een realistische verwachting: je koopt vooral een gerichte manier om ritme te oefenen, geen belofte van lagere scores. Bij de prijs van € 27,99 loont het om vooraf te bepalen of je de audiocues echt in je wekelijkse routine gaat opnemen. Voor een regelmatige golfer met een concreet tempoprobleem kan dat de investering verdedigbaar maken; voor iemand die een algemene golfassistent zoekt, is een andere soort app of directe les waarschijnlijk een betere eerste keuze.
Veelgestelde vragen
Wat is Tour Tempo Golf Total Game en hoe werkt het?
Tour Tempo Golf Total Game is een applicatie die golfers helpt hun swingtempo te verbeteren. De app biedt audio- en video-instructies om je snelheid en timing te optimaliseren. Gebruikers kunnen hun prestaties volgen en verbeteren door middel van gestructureerde oefeningen en feedback, waardoor ze efficiënter kunnen spelen.
Is Tour Tempo Golf Total Game geschikt voor beginners?
Ja, Tour Tempo Golf Total Game is ontworpen voor golfspelers van alle niveaus, inclusief beginners. De app bevat eenvoudige en duidelijke instructies die gemakkelijk te volgen zijn. Beginners kunnen hun swingtechniek verbeteren door de basisprincipes te leren en hun tempo te verfijnen met behulp van de app.
Op welke apparaten kan ik Tour Tempo Golf Total Game gebruiken?
Tour Tempo Golf Total Game is beschikbaar voor zowel Android als iOS apparaten. Zorg ervoor dat je apparaat voldoet aan de minimale systeemvereisten voor een soepele ervaring. Controleer de compatibiliteit in de Google Play Store of de Apple App Store voordat je de app downloadt.
Zijn er kosten verbonden aan het gebruik van Tour Tempo Golf Total Game?
Tour Tempo Golf Total Game biedt zowel gratis als betaalde functies. De basisfuncties zijn gratis beschikbaar, maar voor toegang tot geavanceerdere tools en instructies kan een eenmalige aankoop of abonnement vereist zijn. Gebruikers kunnen de app downloaden en de gratis functies verkennen voordat ze besluiten te upgraden.
Hoe helpt Tour Tempo Golf Total Game mijn golfspel te verbeteren?
Tour Tempo Golf Total Game helpt golfers hun swingtempo te verbeteren door het aanbieden van op maat gemaakte oefeningen en real-time feedback. De app richt zich op het synchroniseren van de backswing en downswing, wat leidt tot een consistentere en krachtigere slag. Dit kan resulteren in lagere scores en een betere algehele speelervaring.











